Mâine şi poimâine, Olimpiadele comunicării

Marţi şi miercuri, Sala “Nicolae Iorga” de la Casa Poporului. Dintre vorbitori: Dinu Patriciu, Dan Pascariu, Cristi Manafu, Adriana Săftoiu, Crenguţa Roşu, plus politicieni implicaţi în locale.

Intrarea e liberă, dar trebuie să vă înscrieţi cu formularul de aici.

Programul:

Marti, 15 aprilie
12:00 – “Laborator de disectie: Advertising comercial vs. advertising social”

Vorbitori: Razvan Matasel (Leo Burnett Romania), Sorin Psatta (Grafitti BBDO), Andrei Stoiciu (Idee), Mihai Ciobanu (Johnson & Johnson Consumer).
Moderator: Attila Gasparik (CNA)

14:30 – “Managerii despre CSR: cat e adevar, cat e manipulare?”

Vorbitori: Dinu Patriciu (Rompetrol Group), Shachar Shaine (Tuborg Romania), Dan Pascariu (UniCredit Tiriac Bank), Adela Jansen (BRD Groupe Societe Generale), Adrian Dita (Vodafone Romania), Roy Maybud (Energy Holding Romania).
Moderator: Dan Suciu (The Money Channel)

17:00 – “Blogurile – manual de utilizare pentru comunicatori”

Vorbitori: Cristian Manafu (Evensys), Sorin Tudor (Project 365 Communication), Madalin Matica (DotCommerce), Mugur Patrascu (iLeo), Florin Grozea (E-OK.ro)
Moderator: Victor Kapra (Publimedia)

Miercuri, 16 aprilie
12:00 – “Laborator de disectie – PR comercial vs. PR politic”

Vorbitori: Adriana Saftoiu (Capital Promotion), Ioana Manoiu (GMP PR), Liviu Ion (Dacia Groupe Renault), Ioana Grindeanu (Ergon Communications)
Moderator: Alin Zainescu (New Media)

14:30 – “Stampila de pe frunte – primul pas spre nemurirea politica”

Vorbitori: Bogdan Olteanu (PNL), Sorin Oprescu (PSD), Adriean Videanu (PD- L), Ludovic Orban (PNL), Codrut Seres (PC)
Moderator: Victor Ciutacu (Jurnalul National)

17:00 – “Drumuri de cariera intr-o agentie de comunicare”

Vorbitori: Crenguta Rosu (DC Communication), Sorana Savu (Premium Communication), Radu Ionescu (Kinecto), Andrei Cohn (Cohn&Jansen | Ashley & Holmes), Roxana Dumitru (Leo Burnett & Target)
Moderator: Bogdana Butnar (McCann Erickson)

Post your thoughts